SportFoto: Nenad Kotlajić - Facebook/FK Radnički 1923

Lučanska "Mladost" jača od "Radničkog 1923"

08:13 | Nedelja, 15 09 2024

Ekipa trenera Feđe Dudića nije uspela da ugasi pobednički plamen ekipe Mladosti iz Lučana, koja je posle preokreta u drugih 45 minuta uspela da dođe do svog četvrtog uzastopnog trijumfa u Mocart Bet Superligi, pobedivši FK Radnički 1923 rezultatom 2:1.

Nisu Dudićevi izabranici mogli da zamisle bolji početak utakmice. Brazilac Evandro Da Silva je efektnim pogotkom u 11. minutu nagovestio prvi trijumf "crvenih" u Lučanima još od 2021. godine, ali su dva kaznena udarca u korist domaćina početkom drugog poluvremena, koja je uspešno realizovao Pejović, u potpunosti preokrenula tok utakmice.

Pokušavali su "crveni" u nastavku susreta da dođu do izjednačenja, ali uzalud. Lučanci su sačuvali prednost do kraja i naneli Kragujevčanima četvrti poraz u prvenstvu.

Već u sredu Dudićeve izabranike očekuje novo gostovanje ekipi IMT-a, u odloženoj utakmici 2. kola.