SportFoto: SPD Radnički

Rukometaši Radničkog poklekli u Lazarevcu

09:30 | Nedelja, 13 10 2024

Rukometaši Radničkog su u utakmici 5.kola Super rukometne lige poraženi u Lazarevcu od novajlije u ligi, ekipe Kolubare rezultatom 32:30, poluvreme 17:15. Nakon ove runde takmičenja, Kragujevački superligaš se nalazi na trećem mestu sa 6 bodova.

Kragujevčani već par kola nastupaju u oslabljenom sastavu, dok je domaćin sinoćnjeg duela u uzlaznoj formi, te je stručni štab Radničkog upozoravao na ovu činjenicu. Gosti su bolje otvorili meč, poveli sa 0:2 u 3.minutu i tu prednost održavali do 11.minuta (5:5). Do 18.minuta smo gledali rezultatsku klackalicu (9:9), kada domaćin serijom 3:0 dolazi do prednosti (12:9, 22.min), a zatim i do velikih plus 5 (15:10, 28.min). Do kraja ovog dela igre Radnički je uspeo da smanji vođstvo Lazarevčana na 15:12.

Drugo poluvreme domaći igrači bolje otvaraju i u 38.minutu ponovo imaju do tada maksimalnu prednost (19:14), koju je uspeo da zadrži jedno vreme, ali je usledio odgovor Kragujevčana smanjenjem razlike na minus 2 (23:21, 46.min). I kada se očekivalo da rukometaši Radničkog u svom prepoznatljivom stilu dođu do preokreta, Kolubara se budi, ulazi u seriju i ponovo ima plus 5 na svom kontu (29:24, 54.min). Gosti presingom uspevaju da u naredna 2 minuta smanje zaostatak (29:27, 56.min), no to je bilo sve što su uspeli. Lazarevčani uspevaju da nanesu poraz crvenima konačnim rezultatom 32:30.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili Dušan Šmigić sa 11 i Uroš Stanić sa 7 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Miloš Barudžićć sa 7 i Milan Đukić sa 6 postignutih golova.

U utakmici sledećeg, 6.kola Super rukometne lige Radnički će ugostiti jedanaestostrukog uzastopnog šampiona, ekipu novosadske Vojvodine u petak 18. oktobra.

Izvor: SPD Radnički