SportFoto: SPD Radnički

Rukometaši Radničkog poraženi na gostovanju u Šapcu

14:26 | Nedelja, 10 03 2024

Rukometaši Radničkog su u susretu 19. kola Super rukometne lige poraženi na gostovanju u Šapcu od ekipe Metaloplastike Elixir rezultatom 37:27, poluvreme 18:16. Kragujevčani se i dalje nalaze na sedmom mestu sa 14 bodova.

Gosti iz Kragujevca su na gostovanje bivšem dvostrukom šampionu Evrope krenuli oslabljeni, lišeni pomoći jednog od najubojitijih strelaca Petra Panića, ali čvrsto rešeni da pruže dobru partiju i što skuplje prodaju kožu. Susret je počeo u uobičajenom ispitivanju snaga, gde nijedna ekipa nije imala prednost veću od jednog gola. Šapčani prvi dolaze do 2 gola razlike na svom kontu (7:5, 10.min), no Radnički je imao spreman odgovor (8:8, 13.min). U tom periodu utakmice Kragujevčani su igrali čvrsto u odbrani, maštovito u napadu i plod takve igre je i prva osetna prednost (10:13, 23.min), no nakon isključenja Kasalovića Šapčani se vraćaju u meč i serijom 4:0 prelaze u vođstvo 14:13 (26.min). Gosti su održavali priključak (16:16) do 28. minuta, kada plastičari sa 2 gola postavljaju krajnji rezultat na kraju prvog dela igre (18:16).

Na startu drugog poluvremena domaćin je ušao agresivno, podigao nivo igre i došao do tada najvećeg vođstva 20:16, a onda održavao prednost od 3 do 4 gola sve do 39. minuta i rezultata 24:21, kada je duža klupa donela prednost. Serijom 6:0 Šapčani dolaze do velikih plus 9 (30:21, 44.min) i praktično na startu poslednje četvrtine utakmice reše pitanje konačnog pobednika. Do kraja utakmice stručni štab Radničkog je pružio priliku svim igračima koji su uspeli da održe pomenutu razliku do isteka 60. minuta za konačnih 37:27.

Najefikasniji u redovima Metaloplastike su bili Brajović sa 9 i Dakić sa 6 pogodaka, dok su kod crvenih golgeterski najraspoloženiji bili Barudžić sa7, a Maljević, Davidović, Kasalović i Stanojev su dodali po 4 postignuta gola.

Sledi dvonedeljna pauza u šampionatu, nakon koje će Radnički ugostiti ekipu Proletera iz Zrenjanina.