Rukometašice Radničkog poražene na gostovanju u Temerinu

13:30 | Nedelja, 13 10 2024

Rukometašice Radničkog su u okviru 4.kola Super B rukometne lige poražene na gostovanju u Temerinu od istoimene ekipe rezultatom 33:28, poluvreme 17:15. Ovim porazom Kragujevčanke ostaju na skoru od 3 osvojena boda.

Duel u sportskoj hali u Temerinu je započeo u izjednačenom ritmu, gde su se gošće iz Kragujevca bolje snašle i prve povele sa 2 gola razlike (3:5, 10.min), no domaće igračice su imale spreman odgovor i u narednih 5 minuta prelaze u vođstvo (7:6, 15.min). Trgle su se Kragujevčanke, popravile igru u fazi odbrane i ponovo došle do plusa od 2 gola (8:10, 17.min), međutim nakon dva vezana isključenja igračica Radničkog, domaćin to vešto koristi, preokreće tok utakmice u svoju korist tako da se na veliki odmor odlazi rezultatom 17:15.

Početkom drugog dela igre, Radnički angažovanijim pristupom dolazi do izjednačenja (18:18, 33.min) i taj egal održava jedno vreme, kada Temerin ponovo ulazi u seriju i dolazi do 3 gola prednosti (23:20, 44.min). U sledeća 3 minuta Kragujevčanke ponovo dolaze do egala (23:23), ali duža klupa domaćina tada dolazi do izražaja, kada velikom serijom i praktično rešavaju pitanje pobednika (29:24, 55.min). Do kraja susreta Šumadinke nisu uspele da uhvate rezultatski priključak, tako da je na isteku 60.minuta konačan rezultat glasio 33:28.

Najefikasnije u redovima domaćina su bile Sara Drinić i Jana Stanić sa po 8 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženije bile Zorica Ranković sa 10 i Jovana Stoiljković sa 8 postignutih golova.

Rukometašice Radničkog će u duelu 5.kola Super B rukometne lige ugostiti ekipu ORK Beograda u subotu 12.oktobra.